Mini-retreater online
Avslappning – stresshantering – meditation
Mini-retreater kommer att ges lördag och söndag sista helgerna under februari och mars. Man behöver inte ha varit med på den i februari för att kunna delta på den i mars.
Om man varit med på morgonpassen under januari – mars, eller gjort Kum Nye tidigare kan man se Mini-retreaten som ett sätt att fördjupa sin upplevelse och förståelse för vad Kum Nye är och kan ge.
Instruktionerna som ges kommer inte vara anpassade för den som inte gjort Kum Nye tidigare, men om man har en stark önskan av att vara med och har mediterat eller gjort andra ”body-mind” discipliner tidigare kommer det säkert att fungera bra.
Innehåll – övningar från boken Kum Nye tibetan Yoga*
Rörelseövningar
Stilla sittande
Andningsövningar
Självmassage
Datum
22-23 februari & 29-30 mars
Tider
Lördag och söndag kl 10.00 – 11.30
-samt kl 15-16 på lördag med Kum Nye-massage
Avgift
Under mars månad kommer Mini-retreaten att ingå i serien med 30 minuters Kum Nye på morgonen, men det går även bra att delta på Mini-retreaten om man har erfarenhet av Kum Nye-praktik tidigare.
Pris för Mini-retreaten utan morgon-Kum Nye: 270:-
Anmälan
Skicka ett mejl till stig@soulbeing.se
Betalning
Sätt in 270:- på:
• Swish: 1230230748
-eller ange att du vill få en faktura mejlad.
25% moms ingår i priset.
Hjärtligt välkommen att vara med!
Stig
*man behöver inte ha tillgång till boken, men det kan vara till hjälp om man så önskar. Den finns att köpa som e-bok här: https://books2read.com/kum-nye
Kindle och Apple-böcker är populära format.